Škola je bila interaktivnog karaktera. Tokom sesija diskutovalo se o praktičnim i aktuelnim temama. Predavači KECS-aprezentirali su svoja iskustva iz prakse pomoću prikaza slučajeva.
„Mladi ljekari su imali aktivno učešće tokom sesija i radionica, iznosili su svoja zapažanja i postavljali pitanja članovima KECS-a o optimalnim rješenjima na predstavljene slučajeve iz njihove prakse", istakla je Aida Jahić, produkt menadžer za receptne lijekove u Bosnalijeku.
Edukacija je obuhvatila najučestalije probleme sa kojima se ljekari mogu susresti u svakodnevnoj praksi i optimalna rješenja za pristup pacijentu sa akutnim bolom u prsima, definiciju i diferencijalnu dijagnozu AKS, te su prezentirani i aktuelni ESC vodiči za STEMI i NSTEMI.
Prezentirane su invazivne i neinvazivne dijagnostičke procedure, kao i medikamentozni tretman AKS.
Mladi ljekari su izrazili zadovoljstvo i zahvalnost na prilici da tokom trodnevne škole AKS razmjene iskustva, te steknu nove vještine i znanja od eminentnih stručnjaka iz oblasti kardiologije: prof. dr. Mehmed Kulić, dr. Amir Omerbašić i dr. Mirela Tuce.
„Prema mišljenju svih prisutnih, IV škola AKS je ocijenjena kao veoma uspješna edukacija koja će značajno doprinijeti mladim ljekarima da uspješnije i efikasnije zbrinjavaju pacijente sa akutnim koronarnim sindromom. Zbog velikog interesa za dalju edukaciju ove vrste, škola AKS će se ponovo organizovati", istakao jeKenan Kasumagić, produkt menadžer za receptne lijekove u Bosnalijeku.
Posljednji dan edukacije, mladim ljekarima su podijeljeni certifikati i evaluacioni listovi u cilju procjene uspješnosti i efikasnosti škole AKS.
Bosnalijek kao pokrovitelj i inicijator ovog značajnog stručnog skupa se diferencira i etablira kao društveno odgovorna kompanija, koja aktivno učestvuje u razvoju i unapređenju vještina i znanja mladih ljekara, što direktno doprinosi povećanju kvaliteta zdravstvenih usluga, čiji su krajnji korisnici građani BiH.